Menu

 

2016-2017 TEOG Tüm Liselerin Yüzdelik Dilimleri ve Kontenjanları -İL İL Türkiye

2016-2017 TEOG Tüm Liselerin Yüzdelik Dilimleri ve Kontenjanları -İL İL Türkiye

2017-2018 yılı lisede okuyacak öğrencilerin lise tercihleri 14 Temmuz 2017 (bugün) başladı.Başvurular 24 Temmuz'a kadar devam edecek.

Tercihlerde kullanılacak olan 2016-2017 yılı TEOG Anadolu,Fen-Sosyal Bilimler,İmam Hatip,Çok Programlı,Meslek ve Teknik Anadolu Liseleri ve Özel Okulların kontenjan bilgileri ve EDP-EYP yüzdelik dilimleri yayımlandı.

Bu yıl lise tercihi yapacak öğrenciler bu yüzdelik dilimleri dikkate almaları öneriliyor.

TEOG yerleştirmeye esas puanlarına göre liselere tercih işlemleri bugünden itibaren 24 Temmuz'a saat 17.00'ye kadar "e-okul.meb.gov.tr" internet adresinden veya herhangi bir ortaokul müdürlüğünden yapılabilecek.


Yeni TEOG:Liselerde Adrese Dayalı Kayıt Sistemi Uygulanacak - İşte Detaylar


Öğrenciler 25 okul tercih edebilecek ve bu tercihlerini herhangi bir ortaokul müdürlüğüne onaylatacak. Bu onaydan sonra tercih değişikliği yapılamayacak.

Öğrenciler, tercih ve yerleştirme işlemleri için illerde oluşturulan rehberlik komisyonlarına müracaat ederek gerekli bilgiyi alabilecek. 

- Yerleştirme sonuçları 11 Ağustos'ta

Orta öğretime yerleştirmeye esas puanla öğrenci alan okulların önceden belirlenmiş kontenjanlarına, orta öğretime yerleştirmeye esas puan ve puan üstünlüğüne dayalı olarak öğrencilerin tercihleri doğrultusunda merkezi yerleştirme yapılacak.

Tercih işlemleri tamamlandıktan sonra 11 Ağustos'ta yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar "www. meb.gov.tr" ve "e-okul.meb.gov.tr" internet adreslerinde ilan edilecek. Sonuçlar, T.C. kimlik numarası ve doğum tarihiyle sorgulanabilecek, ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecek.

Şimdi 8.sınıftaki öğrenciler ve velileri, 14 Temmuz 2017 tarihinde başlayan yerleştirme başvurularına kadar tercih edecekleri liseleri belirleyecekler.Bunu yaparken tercihler için öğrencilere fikir verecek olan 2016-2017 yılındaki liselerin yerleşim bilgileri(yüzdelik dilimler vb) önemli olacak.MEB bunun için liselerin kontenjanını,yüzdelik dilimlerini gösteren listeyi yayımladı.

Öğrencilere bu noktada önerimiz tercihlerde kendi yüzdelik dilimleri ile okulların yüzdelik dilimlerini karşılaştırarak tercih yapmaları gerekir.Bu noktada yeni açılan okullar göz ardı edilmemeli.Zaten yeni açılan yada yeni anadolu lisesi olan okulların yüzdelik dilim bölümünü tabloda boş göreceksiniz.

Bu noktada öğrencilerin tercih yaparken,okullardaki tercih rehberi bürolarından yardım almalarını tavsiye ederiz.


TEOG Tercihleri-Yerleştirme İle İlgili Sorular-Cevaplar (47 Soruya Cevap)

2017 TEOG LİSE TERCİH VE YERLEŞTİRME KILAVUZU


Ayrıca şunu da ilave edelim:Tercih etmeyi düşündüğünüz okulun daha önceki yıllardaki YGS-LYS başarı oranlarına da mutlaka göz atınız.Bazen A okuluna göre puanı düşük gibi olan B okulu bakıyorsunuz üniversite sınavında daha başarılı.Sizce hangi okul tercih edilmeli? Taban puanı yüksek olan mı,yoksa üniversite başarı oranı yüksek olan mı tercih edilmeli.Bu konularda çok daha detaylı bilgi almak için okul rehber öğretmenine başvurabilirsiniz.


2016-2017 TEOG Anadolu ve Fen Liseleri Kontenjanları ve Yüzdelik Dilimleri (İL İL Türkiye) için TIKLAYINIZ

Adana,Adıyaman,Afyon,Ağrı,Amasya,Ankara,Antalya,Artvin,Aydın,Balıkesir,Bilecik,Bingöl,Bitlis,Bolu,Burdur,Bursa,Çanakkale,Çankırı,Çorum,Denizli,Diyarbakır,Edirne,Elazığ,Erzincan,Erzurum,Eskişehir,Gaziantep,Giresun,Gümüşhane,Hakkari,Hatay,Isparta,Mersin,İstanbul,İzmir,Kars,Kastamonu,Kayseri,Kırklareli,Kırşehir,Kocaeli,Konya,Kütahya,Malatya,Manisa,Kahramanmaraş,Mardin,Muğla,Muş,Nevşehir,Niğde,Ordu,Rize,Sakarya,Samsun,Siirt,Sinop,Sivas,Tekirdağ,Tokat,Trabzon,Tunceli,Şanlıurfa,Uşak,Van,Yozgat,Zonguldak,Aksaray,Bayburt,Karaman,Kırıkkale,Batman,Şırnak,Bartın,Ardahan,Iğdır,Yalova,Karabük,Kilis,Osmaniye,Düzce
(İllerin-ilçelerin tüm liselerinin yüzdelik dilimlerine aynı bölümden ulaşabiliyorsunuz)


Bu sayfada yer alan okullar ve tabloları:
Anadolu İmam Hatip Liseleri Tercih Listesi (Tablo-1)
Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Tercih Listesi (Tablo-2)
Çok Programlı Anadolu Liseleri Tercih Listesi (Tablo-3)
Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Tercih Listesi (Tablo-4)
Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri Tercih Listesi (Tablo-5)
Anadolu Liseleri Tercih Listesi (Tablo-6)
Özel Okullar Tercih Listesi (Tablo-7)

Bu tablolardan istediğinizi seçerek,istediğiniz ildeki yada ilçedeki okulları listeleyip "2016 YILI I. YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE YÜZDELİK DİLİMLER"i görebilirsiniz.Tercihleri yaparken kendi yüzdelik diliminizden belli miktar aşağı-yukarı okul seçerek,tercih listenizi oluşturmalısınız.Yüzdelik dilimden 5 puan aşağı veya 5 puan yukarı seçim yapılabilir.Bu duruma göre artırılabilir de azaltılabilir de.

EDP Yüzdelik Dilimi: Tercihe en son sırada yerleşen (E)n (D)üşük (P)uanlı öğrencinin yüzdelik dilimi.
EYP Yüzdelik Dilimi: Tercihe birinci sırada yerleşen (E)n (Y)üksek (P)uanlı öğrencinin yüzdelik dilimi.

Listede Yüzdelik Dilimi boş olan tercihler okul dönüşümleri nedeniyle 2017 yılında eklenmiş yeni tercih bilgileridir.Bu durumda olanlar bütün listelemelerde gösterilmektedir.

Unutmadan şunu da belirtelim,burada liselerin taban-tavan puanları verilmemiş.Nedeni puan yıllara göre değişebildiği için puana göre tercih yapmak yanıltabiliyor.En doğrusu yüzdelik dilime göre tercih yapmak.Bu nedenle MEB 2016 TEOG puanlarına tablolarda yer vermemiş.

2016-2017 TEOG Anadolu ve Fen Liseleri Kontenjanları ve Yüzdelik Dilimleri (İL İL Türkiye) için TIKLAYINIZ

E-okul üzerinden bireyle tercih yapabilmek için, açılan tercih işlemleri ekranındaki «TERCİH YAPMAK İSTİYORUM» butonu seçilecektir. Evden bireysel olarak yapılan tercihler de mutlaka herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulu müdürlüğüne gidilerek elektronik ortamda onaylatılacaktır. Okul müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanan tercih formunun iki nüsha çıktısı alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ile veli tarafından imzalanacak; bir nüshası okulda saklanacak ve diğer nüshası veliye verilecektir.

2017 TEOG LİSE TERCİH BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ (E-OKUL ÜZERİNDEN)

2016 TEOG Yüzdelik Dilimler

2016-2017 TEOG Anadolu ve Fen Liseleri Kontenjanları ve Yüzdelik Dilimleri (İL İL Türkiye) için TIKLAYINIZ

İYİ BİR LİSE ŞANSI EYLÜLE KADAR DEVAM EDİYOR

Tercihlerinden hiçbirine yerleşemeyen ya da yerleştiği okuldan memnun olmayan öğrenciler için nakil döneminde bir şans daha sunulacak. Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonu tarafından boş kalan kontenjanlar için il/ilçe sınırları içerisinde 3 tercih hakkı tanınacak.

14-18 Ağustos , 21-25 Ağustos, 28 Ağustos- 6 Eylül 2017 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemleri gerçekleşecek.

2017 TEOG YEP'e Göre Tercih,Nakil İş ve İşlemleri

2017 TEOG LİSE TERCİH BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ (E-OKUL ÜZERİNDEN)

Giriş Ekranı

E-okul üzerinden bireyle tercih yapabilmek için, açılan tercih işlemleri ekranındaki «TERCİH YAPMAK İSTİYORUM» butonu seçilecektir. Evden bireysel olarak yapılan tercihler de mutlaka herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulu müdürlüğüne gidilerek elektronik ortamda onaylatılacaktır. Okul müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanan tercih formunun iki nüsha çıktısı alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ile veli tarafından imzalanacak; bir nüshası okulda saklanacak ve diğer nüshası veliye verilecektir.

TEOG Tercihleri-Yerleştirme İle İlgili Sorular-Cevaplar (47 Soruya Cevap)

2017 TEOG LİSE TERCİH VE YERLEŞTİRME KILAVUZU

Ogretmenler.Com

Bu yazının tüm hakları Ogretmenler.com'a aittir. "www.ogretmenler.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntıların hoş olmayacağını hele de eğitim sitelerine hiç yakışmayacağını belirtelim. 

 

Son DüzenlenmePazar, 05 Kasım 2017 12:37
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar