Menu

 

Hamza Aydoğdu: "2017'de Öğretmenlere Rotasyon Var"

Hamza Aydoğdu: "2017'de Öğretmenlere Rotasyon Var"

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü,Hürriyet'e bir dizi açıklamalarda bulundu.Bunlardan biri de 2017'de öğretmenler için rotasyon konusuydu.

2017'de Öğretmenlere Rotasyon olup olmaması ile ilgili Genel Müdür Hamza Aydoğdu net cevap verdi.

2017’DE ROTASYON VAR

"Öğretmen rotasyonu bizim kanunumuzda vardı. Nabi Avcı döneminde bu uygulanmadı, ama kanundaki hüküm duruyor. Şimdi Bakanımız ve müsteşarımızın bir talimatı olabilir diye çalışıyoruz. Bitirmek üzereyiz. 2017’de rotasyon var. Bunun öğretmenlerimizi mağdur edeceğini düşünmüyorum. Bir mağduriyet olmaması için bütün tedbirleri de biz alacağız."

YILDA 300 BİNE YAKIN ÖĞRETMEN YER DEĞİŞİKLİĞİ İSTİYOR

Yılda ortalama 300 bine yakın öğretmen yer değişikliği istiyor. Biz 100-110 bin arası öğretmenin yerini değiştiriyoruz. Eş durumu, sağlık, can güvenliği gibi nedenlere bu istekler geliyor. Mümkün olduğu kadar imkânlar ölçüsünde öğretmenlerin taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Bütün başvuruları elektronik ortamda alıyoruz. Hizmet puanına bakıyoruz. Öğretmen istediği bir okula kaç puanla atandığını görüyor. Şeffaf bir uygulamamız var. İlk atamalarda da yılda yaklaşık 200-250 bin öğretmenin başvurusunu değerlendirerek 50 bin öğretmeni sisteme katıyoruz. Elbette ki 900 bin civarında öğretmen olduğu zaman ister istemez bazı sorunlar da yaşıyoruz.

Ogretmenler.Com 

Son DüzenlenmeÇarşamba, 11 Ocak 2017 22:52
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar