Menu

 

Kanada'da Lise Eğitiminin Avantajları

Kanada'da Lise Eğitiminin Avantajları

Kanada'da lise eğitimi programlarının son yıllarda ülkemizde de bilinirliği artmış ve gelecek için doğru kararı vermek isteyen öğrencilerle anne babaların tercihlerinden biri olmuştur.

ICES Turkey, bu konudaki uzmanlığıyla çocuğunun iyi bir eğitim almasını ve parlak bir geleceği olmasını isteyen her ailenin yanında!

Neden ICES Turkey?

Eğitime verilen önemin ve harcanan bütçenin oldukça yüksek olduğu Kanada'da lise eğitiminin avantajlarının başında Kanada ve ABD üniversitelerine doğrudan geçiş imkanı gelmektedir. Öğretmenler, lisans eğitimlerinden sonra 2-3 yıl süren bir uzmanlık eğitiminden daha geçerek mesleğe başlarlar. Bunun yanında sınıf mevcudu düşük sınıflarda öğrencilerle birebir iletişim kurularak yapılan bir eğitim sonucu ortaya çıkan başarı şaşırtıcı olmamaktadır.

Bu okullarda öğrenciler hem iş hayatına hem üniversiteye hazır olacakları akademik dersleri en iyi seviyelerde görür ve bunun yanında İngilizce'yi doğal bir ortamda öğrenirler. Bazı okullar temel seviyede İngilizce bilgisi isterken bazılarında İngilizce hazırlık eğitimi verilir.

Kanada liseleri ile eğitim almak sadece lise eğitimi ve dil eğitimi anlamına gelmez. Kozmopolit şehirlerden oluşan ülkede lise eğitimi almak aynı zamanda kişisel gelişim için de önemlidir. Çeşitli kültürlerin bir arada uyum içinde yaşadığı ülke, öğrencileri kültürel anlamda da zenginleştirir. Öğrenciler eğitimlerine devam edecekleri üniversiteye ve onları bekleyen hayata en iyi şekilde hazırlanmış olurlar. Böylelikle yaşıtlarına göre üniversiteye oldukça avantajlı başlarlar.

Kaliteli Eğitimin Yanında Güvenli Bir Ülke

Lise eğitimi söz konusu olduğunda kaliteli ve nitelikli bir eğitiminin öneminin yanında güvenli bir ortamda eğitim almanın önemi de yadsınmamalıdır.  Kanada, dünyanın en güvenli şehirlerine sahip ülkelerinden biri olduğu için refah seviyesi ve yaşam standardı ile dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında gösterilmektedir. Bu programla eğitim görecek öğrenciler, yaş durumlarına ve okulların şartlarına bağlı olarak aile yanında ya da yurtlarda konaklayabilirler. Eğitimin tamamen devlet kontrolünde olduğu ülkede birlikte kalınacak aileler, devlet tarafından seçilmiş seçkin kimselerdir.

Kanada'da Lise Eğitimi İçin En Doğru Yol Arkadaşı: ICES TURKEY

ICES Turkey, lise değişim programında öğrencilere devlet okulu ve özel okul seçenekleri sunuyor. Öğrenciler bu liselerde 1 dönem, 1 akademik yıl ya da daha fazla sürelerde eğitim görebiliyor. Eğitim sürecinde aile yanında ya da okul yurtlarında konaklayan öğrenciler, bu sayede kültüre de adapte olabiliyor. Tüm bunların yanı sıra lise eğitimi sonrası gittikleri ülkelerdeki üniversitelerde eğitim almak istediklerinde daha avantajlı oluyor.

Tüm bu fırsatları, pek çok öğrencinin öncelikli tercihi olmuş ICES Turkey ile deneyimleyebilirsiniz!

 

Son DüzenlenmeÇarşamba, 11 Ekim 2017 00:17
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar