Menu

 

EBA'ya Test Ekleme ve EBA'dan Ödev Gönderme

EBA'ya Test Ekleme ve EBA'dan Ödev Gönderme

Öğretmenler EBA'ya yaprak test ekleyip bu testi öğrencilere çalışma-ödev olarak nasıl gönderebilirler? bu sorunun güncel cevabını buradan bulabilirsiniz.

Aslında google'den konuyla alakalı çok yazı ve video bulunabiliyor ama Eylül 2019 da EBA güncellendiği için çok şey değişti.Bu nedenle EBA'nın yeni yönetimi ile ilgili videolar yok denecek kadar az.Bu nedenle öğretmenlerimize katkı olması adına video hazırlatıp sizlerle paylaşmak istedik.EBA'da yaprak test ekleyen bir öğretmenin öğrencilere-sınıflara bu testi nasıl çalışma-ödev olarak paylaşıldığının anlatıldığı videoyu yayınlıyoruz.

Videoyu izlediğinizde bilgisayarınızda kayıtlı soru yada sorularla EBA'ya test ekleme ve eklenen bu testleri sınıflara çalışma-ödev göndermeyi öğrenmiş olacaksınız.

Videoyu izlemeye geçmeden önce tavsiyemiz:Bilgisayarınızda pdf olarak kayıtlı olan testin olduğundan emin olun.Testlerin cevapları da elinizde olsun.Ardından EBA'YA giriş yaparak Sayfam bölümü açınız.Ardından videodaki adımları izleyerek sisteme test ekleyip öğrencilere ödev olarak gönderiniz.Bizi de unutmayın:Ogretmenler.com:) 


EBA'ya Video-Ses Nasıl Yüklenir? Öğrencilerle Nasıl Paylaşılır? Nasıl Ödev-Çalışma Olarak Gönderilir?

Böylece EBA üzerinden sistemde kayıtlı olan sınıflar-öğrencilere ödev-çalışma gönderildi. Ayrıca sistemde öğrencilerin başarı durumlarını grafiksel olarak takip edebilirsiniz.Zaten işin biraz daha karmaşık gibi duranı buraya kadar diğer işlemler için çok da yapılacak bir şey yok.Sadece menülerde dolaşmak yeterli gibi.

NOT:Videyo hazırlayıp öğretmenlerin katkısına sunan matematik öğretmeni Ali SANCI'ya teşekkür ediyoruz. 

Ogretmenler.Com

Bu yazının tüm hakları Ogretmenler.com'a aittir. "www.ogretmenler.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntıların hoş olmayacağını hele de eğitim sitelerine hiç yakışmayacağını belirtelim. 

 

Son DüzenlenmePerşembe, 02 Nisan 2020 16:29
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar