Menu

 

EBA'da İnfografik Her Geçen Gün Artıyor

EBA'da İnfografik Her Geçen Gün Artıyor

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce hazırlanan ve EBA’da yayımlanmaya başlanan infografikler, öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunuldu.

İnfografik:Müfredatta yer alan bilgilerin sadeleştirilip hedef yaş gruplarına uygun olarak grafik açısından zenginleştirilmesi ve görselleştirilmesine dayalı bir eğitim içeriğidir.

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminde EBA’da yayımlanmaya başlanan infografiklerin sayısı 300´e ulaştı. On binlerce kullanıcı tarafından tıklanan infografiklere her gün yenileri ekleniyor. Müfredatta yer alan bilgilerin sadeleştirilip hedef yaş gruplarına uygun olarak grafik açısından zenginleştirilmesi ve görselleştirilmesine dayalı bir eğitim içeriği olan infografik, dikkat çekme ve akılda kalma niteliklerine sahip. 

Hazırlanan eğitim materyalleri 14 ders içeriğinden oluşuyor. Öncelikli olarak 5 ve 9. sınıf düzeyini hedef alan infografiklerin sayısı yeni eğitim öğretim yılında arttırılması planlanıyor. 

EBA'da yer alan bazı  infografikler: Açılar,Tarihin Zamanı,Gerçek Sayılar,Ölçme Birimleri

Yayımlanan infografiklere, eba.gov.tr/infografik adresine giriş yaparak istediğinizi indirebilirsiniz.

MEB

Son DüzenlenmePerşembe, 10 Mayıs 2018 15:44
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar