Menu

 

MEB Bakanı Ziya Selçuk 3 Eylül'de Canlı Yayında Konuşacak

MEB Bakanı Ziya Selçuk 3 Eylül'de Canlı Yayında Konuşacak

MEB Bakanı 3 Eylül 2018 saat 10:30 da canlı yayın konuşması ile 2018-2019 eğitim-öğretim sezonunu başlatmış olacak. 

Öğretmenler, bu yıl seminer çalışmasına farklı bir heyecanla başlayacaklar.Belki de ülke tarihinde, ilk kez eğitimin içinden bir MEB Bakanı'nın geliyor olması öğretmen camiasında hatta ülkemizde heyecana neden oldu.Sosyal medyada günlerce konuşuldu.Hakkında çok şeyler yazıldı.Tüm kesimlerin olumlu baktığı ender bakanlardan biri olduğu vurgulandı.Bütün bunlardan sonra 2018-2019 yılının açılış konuşmasını böyle bir bakan yapacağı için öğretmenlerin canlı yayını merakla beklediklerini,mesajları çok dikkatli dinleyeceklerini rahatlıkla söyleyebiliriz.Sadece öğretmenlerin değil öğrencilerin,velilerin de bu konuşmayı ilgiyle takip edecekler diye düşünüyoruz.Tabi, MEB Bakanı Sayın Ziya SELÇUK, bunun farkında olacağı için yeni eğitim-öğretim yılını çok iyi bir adımla başlamak adına mesajlarını titizlikle seçeceğini tahmin ediyoruz.Umarız öyle de olur.


Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK'un 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Konuşması için TIKLAYINIZ


Geçtiğimiz yıllarda MEB Bakanı yada MEB Müsteşarı canlı konuşmalarını EBA üzerinden yapmışlardı.Bu yıl bu durum MEB Bakanı ile değişti.Seminer döneminde ilk kez, MEB Bakanı Ziya SELÇUK'un konuşması hem EBA'dan hem TRT Okul'den hem de TRT Haber'den canlı yayınlanacak.

MEB Bakanı'nın açılış konuşması,2018 Eylül seminer çalışma planında MEB Bakanı Ziya Selçuk'un TRT Okul'dan canlı konuşacağı şeklinde yer almıştı. EBA'da yapılan manşet haberde ise bir kaç farklı kanalda canlı yayınlanacağı belirtiliyor.

Geçtiğimiz yıllarda sadece EBA'da yapılan canlı yayınlar okullarda sağlıklı izlenememişti.Bu yıl farklı kanalların devreye girmesiyle bu durumun yaşanacağını sanmıyoruz.Muhtemelen MEB, geçtiğimiz yıllarda yaşanan EBA canlı yayının sıkıntılarıdan dolayı böyle bir karar almış olmalı.

BAKANIN CANLI YAYIN KONUŞMASI YAPACAĞI KANALLAR

Yeni MEB Bakanı Ziya Selçuk'un 3 Eylül Pazartesi Saat 10:30 da canlı yayında konuşma yapacağı kanallar:

TRT HABER CANLI YAYINI

EBA UZEM CANLI YAYINI

TRT OKUL CANLI YAYINI


TRT HABER:

Bakan Selçuk, 3 Eylül'de 1 milyon öğretmene hitap edecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 3 Eylül 2018 Pazartesi günü, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden canlı yayınla yaklaşık 1 milyon öğretmene seslenecek.

Öğretmenlere yönelik 3-14 Eylül'de yapılacak mesleki çalışma programı 3 Eylül 2018 Pazartesi günü başlayacak.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 2018-2019 eğitim öğretim yılı mesleki çalışma programının başladığı 3 Eylül'de, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden canlı yayınla okullarda dersbaşı hazırlığı yapan yaklaşık 1 milyon öğretmene hitap edecek.

Selçuk'un konuşması 81 ildeki okullardan canlı takip edilecek

Başöğretmen Salonu'nda 10.30'da başlayacak olan programa, Ankara'nın merkez ilçelerinden öğretmenler katılacak. Türkiye'nin 81 ilinde dersbaşı yapacak öğretmenler de Bakan Selçuk'un konuşmasını okullardaki canlı yayın ekranları üzerinden takip edecek.

"Öğretmenlik bir insanın kendi öğrenme yolculuğudur, kendi olgunlaşma serüvenidir" ifadesiyle öğretmenlik mesleğine dair farklı bir bakış açısı ortaya koyan Selçuk, öğretmenlere önemli mesajlar verecek.

Öğretmenlerin bilgi ve tecrübelerinin artırılması amaçlanıyor

Mesleki çalışma programıyla, öğretmenlerin genel kültür, özel alan eğitimi, pedagojik formasyon alanlarında bilgi ve tecrübelerinin artırılması, öğretmenlere yeni beceriler kazandırılması, eğitim ve öğretimde karşılaşılan problemlere çözüm yollarının bulunması, öğrenci ile çevrenin ihtiyaçlarına göre plan ve programların hazırlayıp uygulanması amaçlanıyor.

Ogretmenler.Com  

 

Son DüzenlenmeSalı, 04 Eylül 2018 14:39
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar