Menu

 

EBA Akademik Destek TYT - AYT Denemeleri

EBA Akademik Destek TYT - AYT Denemeleri

EBA Akademik Destek 11. 2020 TYT - AYT (YKS) Denemeleri Cumartesi-Pazar Yapılıyor.

EBA Akademik Destek 12.Sınıflar 11. 2020 TYT - AYT (YKS)  ve 11.Sınıflar 5.Deneme Sınavları 4-5 Nisan 2020 Tarihlerinde Yapılacak.

Deneme sınavları saat 10:00 dan itibaren başlıyor.Öğrenciler saat 10:00 dan gece saat 00:00 a kadar sınavı süresini ayarlayarak istediklirr zaman diliminde deneme sınavlarına online katılarilirler.

4 Nisan Cumartesi TYT deneme sınavları devam ediyor.

Öğrenciler,Ortaöğretim seviyesindeki devlet okulları 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin ve öğretmenlerinin kullanımına sunulan EBA Akademik Destekte yapılmış olan 8 adet 2020 YTY - AYT denemelerine ulaşabilirler.Ayrıca YKS sınavına kadar yapılacak olan denemelere ücretsiz katılabilirler.

Deneme sınavların başlamak için  https://akademikdestek.eba.gov.tr adresinden giriş yapılmalı. Yada EBA'ya noraml giriş yapıldıktan sonra EBA Akademik destek bölümüne geçilebilir.Zaten EBA Akademik Destek EBA'nın 11.ve 12.sınıflar için özel geliştirilen bir bileşeni.

Sonuçlar ölçme değerlendirme merkezi sisteminde değerlendirilerek EBA Akademik Destek sayfasına yüklenecektir.

EBA Akademik Destek; MEB'in, devlet okullarının 11 ve 12. Sınıf öğrencilerine ücretsiz olarak sunduğu, akıllı eğitsel platformdur.Öğrencilerin, ders ve konu bazında bilgilerini pekiştirmelerini,öğrenme deneyimlerini güçlendirerek hazır bulunuşluk düzeylerini artırmalarını sağlar.


Deneme sınavları ile ilgili daha detaylı bilgi için TIKLAYINIZ


DİKKAT: Bu sınavlar online olduğu için, sorun yaşamamak için internet bağlantısı sorunsuz ve hızlı olan bir masaüstü bilgisayar tercih edilmesini öneriyoruz.


ÖRNEK DENEME SINAVLARI VE CEVAPLARI ( 2 ADET TANITIM AMAÇLI EKLENMİŞTİR)

2020 TYT 1.Deneme Sınavı (EBA Akademik Destek) (CEVAPLI)

2020 AYT 1.Deneme Sınavı (EBA Akademik Destek) (CEVAPLI)

EBA Akademik 2020 TYT 3.Deneme Sınavı (CEVAPLI)

EBA Akademik 2020 AYT 3.Deneme Sınavı (CEVAPLI)


EBA AKADEMİK DESTEK SUNUMU için TIKLAYINIZ

EBA AKADEMİK DESTEK NEDİR?

MEB Bakanı Ziya Selçuk EBA ile ilgili açıklamasında "EBA Akademik Destek Nedir?" sorusunu cevaplandırdı.

11 ve 12. Sınıflara Yeni Nesil Sorular, Onlarca Kaynak Kitap, Öğrencinin İhtiyacına Yönelik Akıllı Yönlendirme Sistemi: EBA AKADEMİK DESTEK

Öğrencilerden gelen sese ve taleplere çok önem verdiklerini ifade eden Bakan Selçuk; 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin ihtiyaçlarını belirlediklerini, bu ihtiyaçlar doğrultusunda öğrenciye özel EBA Akademik Destek sistemini oluşturduklarını ifade etti.

Özellikle 11 ve 12. sınıftaki öğrenciler ile liselerde görev yapan öğretmenlerin kullanımı için geliştirilen Akademik Destek sistemi sayesinde öğrencilerin belirledikleri hedefe ulaşabilmeleri için özel çalışma programı oluşturuluyor. Böylece öğrencilerin kendilerini hedeflerine götüren kişiselleştirilmiş yol haritasıyla çalışmasına olanak sağlanıyor. Öğrencilerin performansları sistem tarafından sürekli izleniyor ve eksik oldukları konular anında tespit edilerek, akıllı algoritmalar kullanılarak öğrencilere özel eksik giderme listeleri ve testler öneriliyor.

Bakan Selçuk, Akademik Destek sistemini 11 ve 12. sınıftaki öğrencilere kendisi tanıttı ve şunları söyledi. “Gençler, yeni EBA’da sizin için bir Akademik Destek ürünü var. Bu Akademik Destek ürünü ile sistem önce senin hedefini öğreniyor, senin hedefine ulaşman için sana bir strateji seçtiriyor. Diyor ki, ‘ya sıfırdan konuları dinleyerek çalış, ya eksiklerini soru çözüp konu anlatımlı videolara giderek tamamla, ya da ben tamamım diyorsan sadece soru çözerek ilerle.’ Hangisini tercih edersen… Sen çalışırken, o senin anlamadığın geçmiş konuları tespit ediyor, anlatım videosunun tam da senin anlamadığın yerdeki parçasına geri gönderiyor ve senin eksik konu bırakmadan yolculuğunu tamamlamanı sağlıyor. Belirlediğin hedefe ne kadar yaklaştığını, Türkiye genelindeki durumunu deneme sınavlarıyla sana gösteriyor. Yani bunu şöyle düşün; Türkiye’nin çok iyi ders anlatan hocaları, yüzlerce kaynak kitap, binlerce soru, istediğin kadar tekrar edebileceğin dersler, hepsi senin için, senin yolculuğun için bir araya gelmiş gibi. Bu da elinin altında. Hem bilgisayarında hem cep telefonunda. Sadece EBA’ya girerek Akademik Destek ürününe ulaşabiliyorsun.”

Ogretmenler.Com 

Son DüzenlenmeCumartesi, 04 Nisan 2020 16:55
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar