Menu

 

EBA Akademik Destek TYT - AYT Denemeleri

EBA Akademik Destek TYT - AYT Denemeleri

MEB EBA Akademik Destek Sistemindeki deneme sınavları tarihlerinde, yeni açıklanan 2020 YKS tarihine göre düzenleme yaptı.

DİKKAT:EBA Akademik Destekte 15.Denemeler 17-18 Haziran tarihlerinde yapıldı.

16.Denemeler EBA 21-22 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak.

YÖK 2020 YKS ile ilgili önemli karalar aldı.Bütün tepkilere rağmen,2020 YKS sınavı tekrar haziran ayına alınarak,27-28 Haziran tarihlerinde yapılmasına karar verildi.

Ayrıca 2020 TYT'ye özel önemli iki yenilik yapıldı.Bunlar; TYT baraj puanı 10 puan düşürülerek 170 yapıldı ve sınav süresi 30 dk artırılarak 165 dk yapıldı.

MEB Akademik Destekteki deneme sınavlarını, 27-28 Haziran 2020 tarihlerine göre güncelledi.Ve deneme sınavı sayısını bir artırdı.

15.ve 16.EBA Akademik 2020 YKS Deneme Tarihleri Güncellendi.(Tarihleri takip etmekten yorulduk,o kadar çok güncellendi ki...:)


MEB EBA AKADEMİK DENEME SINAVI SORULARI VE CEVAPLARI (İNDİRİN)

21 Haziran 2020 MEB 3.YKS-AYT Online Deneme Sınavı Soruları ve Cevapları için TIKLAYINIZ

20 Haziran 2020 MEB 3. Çevrimiçi TYT Deneme Sınavı Soruları ve Cevapları (EBA 16.TYT-Son Denemesi) indirmek için TIKLAYINIZ - YENİ

18 Haziran 2020 MEB 2. Çevrimiçi AYT Deneme Sınavı Soruları ve Cevapları (EBA 15.AYT Denemesi) indirmek için TIKLAYINIZ 

17 Haziran 2020 MEB 2.TYT Deneme Sınavı Soruları ve Cevapları (EBA Akademik 15.TYT Denemesi) indirmek için TIKLAYINIZ

11-12 Haziran 2020 MEB 14. AYT Deneme Sınavı Soruları ve Cevapları indirmek için TIKLAYINIZ (PDF) 

9-10 Haziran MEB 2020 14.TYT Deneme Sınavı Soruları ve Cevapları için TIKLAYINIZ (PDF)

16 Mayıs 2020 MEB Akademik Destek 13.TYT Deneme Sınav soruları ve cevapları için TIKLAYINIZ (PDF)

17 Mayıs 2020 MEB Akademik Destek 13.AYT Deneme Sınav soruları ve cevapları için TIKLAYINIZ  (PDF)

2020 TYT 1.Deneme Sınavı (EBA Akademik Destek) (CEVAPLI)

2020 AYT 1.Deneme Sınavı (EBA Akademik Destek) (CEVAPLI)

EBA Akademik 2020 TYT 3.Deneme Sınavı (CEVAPLI)

EBA Akademik 2020 AYT 3.Deneme Sınavı (CEVAPLI)

DİKKAT:EBA Akademik Destekte 15.Denemeler 17-18 Haziran, 16.Denemeler 21-22 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak.


4 Adet AYT Denemesinin Matematik Testi Güncel Değil!

EBA Akademik AYT denemelerinden 7,8,9 ve 10.denemelerin matematik testinde 2.dönemin konuları da var.Yani bu dört denemenin matematik testleri 2020 AYT için güncellenmemiş.Bunun nedeni YÖK’ün 2.dönem konuları sınavda sorulmayacak açıklamasından önce yapılmış bu denemeler.Henüz o denemelere katılmayanların bu süreçte bu denemeler için zaman ayırmaları doğru olmayabilir.Tabi yine de isteyen 1.dönem soruları için çözebilirler.Bunu hatırlatmış olalım.Diğer dersler için ilgili branş öğretmenlerinden bilgi alabilirsiniz.

Sınava kadar 4 adet deneme sınavı daha yapılacak.

EBA AKADEMİK DESTEK 2020 YKS DENEME SINAVI TARİHLERİ

 


Akademik Sistemde deneme sınavları saat 10:00 dan itibaren başlıyor.Öğrenciler,EBA Akademikteki deneme sınavlarına, saat 10:00 dan gece saat 00:00 a kadar sınavı süresini ayarlayarak istedikleri zaman diliminde online katılabilirler.

11. ve özellikle 12.sınıfların aşağıdaki deneme sınavı tarihlerini iyi takip etmelerini öneriyoruz.

EBA AKADEMİK DESTEK 11.SINIF DENEME SINAVI TARİHLERİ

11.Sınıfların deneme tarihlerinde herhangi bir değişiklik olmadı.Çünkü 11.sınıflar 2021 YKS sınavına hazırlanıyorlar.

Deneme sınavların başlamak için  https://akademikdestek.eba.gov.tr adresinden giriş yapılmalı. Yada EBA'ya noraml giriş yapıldıktan sonra EBA Akademik destek bölümüne geçilebilir.Zaten EBA Akademik Destek EBA'nın 11.ve 12.sınıflar için özel geliştirilen bir bileşeni.

Sonuçlar ölçme değerlendirme merkezi sisteminde değerlendirilerek EBA Akademik Destek sayfasına yüklenecektir.

EBA Akademik Destek; MEB'in, devlet okullarının 11 ve 12. Sınıf öğrencilerine ücretsiz olarak sunduğu, akıllı eğitsel platformdur.Öğrencilerin, ders ve konu bazında bilgilerini pekiştirmelerini,öğrenme deneyimlerini güçlendirerek hazır bulunuşluk düzeylerini artırmalarını sağlar.


Deneme sınavları ile ilgili daha detaylı bilgi için TIKLAYINIZ


DİKKAT: Bu sınavlar online olduğu için, sorun yaşamamak için internet bağlantısı sorunsuz ve hızlı olan bir masaüstü bilgisayar tercih edilmesini öneriyoruz.

Deneme sınavlarını yazdırıp kağıt-kalemle çözüp cevaplarını sisteme girebilirsiniz.

EBA AKADEMİK DESTEK SUNUMU için TIKLAYINIZ

EBA AKADEMİK DESTEK NEDİR?

MEB Bakanı Ziya Selçuk EBA ile ilgili açıklamasında "EBA Akademik Destek Nedir?" sorusunu cevaplandırdı.

11 ve 12. Sınıflara Yeni Nesil Sorular, Onlarca Kaynak Kitap, Öğrencinin İhtiyacına Yönelik Akıllı Yönlendirme Sistemi: EBA AKADEMİK DESTEK

Öğrencilerden gelen sese ve taleplere çok önem verdiklerini ifade eden Bakan Selçuk; 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin ihtiyaçlarını belirlediklerini, bu ihtiyaçlar doğrultusunda öğrenciye özel EBA Akademik Destek sistemini oluşturduklarını ifade etti.

Özellikle 11 ve 12. sınıftaki öğrenciler ile liselerde görev yapan öğretmenlerin kullanımı için geliştirilen Akademik Destek sistemi sayesinde öğrencilerin belirledikleri hedefe ulaşabilmeleri için özel çalışma programı oluşturuluyor. Böylece öğrencilerin kendilerini hedeflerine götüren kişiselleştirilmiş yol haritasıyla çalışmasına olanak sağlanıyor. Öğrencilerin performansları sistem tarafından sürekli izleniyor ve eksik oldukları konular anında tespit edilerek, akıllı algoritmalar kullanılarak öğrencilere özel eksik giderme listeleri ve testler öneriliyor.

Bakan Selçuk, Akademik Destek sistemini 11 ve 12. sınıftaki öğrencilere kendisi tanıttı ve şunları söyledi. “Gençler, yeni EBA’da sizin için bir Akademik Destek ürünü var. Bu Akademik Destek ürünü ile sistem önce senin hedefini öğreniyor, senin hedefine ulaşman için sana bir strateji seçtiriyor. Diyor ki, ‘ya sıfırdan konuları dinleyerek çalış, ya eksiklerini soru çözüp konu anlatımlı videolara giderek tamamla, ya da ben tamamım diyorsan sadece soru çözerek ilerle.’ Hangisini tercih edersen… Sen çalışırken, o senin anlamadığın geçmiş konuları tespit ediyor, anlatım videosunun tam da senin anlamadığın yerdeki parçasına geri gönderiyor ve senin eksik konu bırakmadan yolculuğunu tamamlamanı sağlıyor. Belirlediğin hedefe ne kadar yaklaştığını, Türkiye genelindeki durumunu deneme sınavlarıyla sana gösteriyor. Yani bunu şöyle düşün; Türkiye’nin çok iyi ders anlatan hocaları, yüzlerce kaynak kitap, binlerce soru, istediğin kadar tekrar edebileceğin dersler, hepsi senin için, senin yolculuğun için bir araya gelmiş gibi. Bu da elinin altında. Hem bilgisayarında hem cep telefonunda. Sadece EBA’ya girerek Akademik Destek ürününe ulaşabiliyorsun.”

Ogretmenler.Com 

Son DüzenlenmeÇarşamba, 24 Haziran 2020 16:41
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar