Menu

 

EBA Akademik Destek Uygulaması

EBA Akademik Destek Uygulaması

MEB,geçtiğimiz günlerde EBA Akademik Desteği Tanıttı.

Kısaca EBA Akademik Destek; MEB'in, devlet okullarının 11 ve 12. Sınıf öğrencilerine ücretsiz olarak sunduğu, akıllı eğitsel platformdur.Öğrencilerin, ders ve konu bazında bilgilerini pekiştirmelerini,öğrenme deneyimlerini güçlendirerek hazır bulunuşluk düzeylerini artırmalarını sağlar.

EBA Akademik Destek Uygulaması Nedir?

EBA Akademik Destek Uygulaması, 11. ve 12.Sınıf öğrencilerinin istedikleri an ve istedikleri her yerde derslerine çalışabilmeleri için hazırlandı.

Lise derslerinde ve üniversiteye hazırlık sürecinde sunduğu kişiselleştirilmiş çalışma planlaması, farklı tipte on binlerce soru ve çözüm videolarıyla öğrencilerin adım adım çalışmalarına imkan sağlar.

EBA Akademik Destek’ teki sınav performanslarını detaylarıyla ve kesintisiz takip etmeni, sana özel tekrar listelerine, eksiklerini hızla tamamlayacağın konu anlatım ve soru çözüm videolarına doğrudan ulaşarak zaman kazandırır.

Uygulama biz bu haberi hazırlarken en son baktığımızda 27 Şubat 2020 tarihinde güncellendiğini gördük.50 binden fazla indirilmiş.

EBA AKADEMİK DESTEK ANDROİD UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Uygulama sayfasında Yapılan Yorumlardan Bazıları:

İçerisinde hem konu anlatımı olması, hem çözümlü sorular olması hem de önümüze hedef koyup bu yönde çalışmamızı sağlaması gerçekten çok güzel. Fakat uygulamada yazılımsal olarak bazı hatalar mevcut. Bir işlem yaparken uygulamadan attığı oluyor. Bazen donuyor. Ayrıca arayüz biraz daha rahat kullanılabilecek hâle getirilebilir. Uygulamanın amacına ulaşmasını dilerim. Başarılar.

Milli Eğitim Bakanlığı olarak kırk yılın başında güzel bir çıkarmışlar, takdir ettim. Birkaç kez durduruldu hatası verdi ama uygulamayı yine de çok beğendim. Özellikle fizikçiyi .Ama bu uygulamayı kullanmamız için MEB ek olarak birkaç gb internet verse çok güzel olabilir diye düşünüyorum. Wi-fi olmayıp mobil veriden harcamak zorunda olan bir sürü kişi var çünkü

Gerçekten çok yararlı ve yol gösterici bir uygulama olmakla birlikte bir kaç eksiğini belirtmek isterim. Eşit ağırlık öğrencisi olsam bile dil bölümünün olmaması bence büyük bir sorun çünkü hepimiz aynı sınava giriyoruz ve onlarında bu uygulamadan yararlanması çok önemli. Ayrıca mobil versiyonda soruların bazıları hiç görülmüyor veya uygulamadan aniden atabiliyor. Tabiki yeni bir sistem zamanla daha da gelişeceğine eminim. Bunlara rağmen ben çok fazla beğendim.

Herkesin dershaneye gitmek , özel ders almak hatta farklı kaynakları kullanmak için maalesef imkanı yok.Bu gibi uygulamalarla bu eşitsizliği gidermeye çalışmak bence önemli bir adım. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz ben çok beğendim uygulamayı.

Sürekli puan türü seçme ekranı geliyor. Birkaç hata daha var ekran çözünürlüğü gibi. Bunların faydalı olması için en kısa zamanda düzelmesi gerekiyor. Onun dışında çok faydalı bir uygulama

Uygulama çok güzel ama tek sıkıntısı eksiklerini kapat testlerinde test bitince doğru yanlışları kontrol edeceğim zaman bir soruya baktıktan sonra geri çıkınca hepsinden çıkıyor ve direk videolara geçiyor yanlışlarımı göremeden test gidiyor. Bu sorun da düzeltilirse iyi olur. Emeğinize sağlık gerçekten iyi uygulama

Çok yararlı ve güzel bir uygulama. Derslere ve üniversite sınavı için oldukça yararlı. Fakat test veya soru çözülemiyor. Sorunun sadece yarısını görebiliyorum.

Uygulamayı çok beğendim konular çok güzel anlatılıyor örnek çözümler çok iyi fakat bazen video donuyor açılmıyor konu yarıda kesiliyor uygulamayı kapatıp tekrar açmak zorunda kalıyorum bunu düzeltirseniz sevinirim

Uygulama yeni olduğu için sıkıntılı eksikleri giderilirse harika. Hala devam eden sorunlar 1. Öğretmen olarak uygulamadan giriş yapamıyoruz masaüstü seçeneği ile kullanılıyor. 2. Mobil site olarak uygulama ekranı tam göstermiyor kaydırma çubuğu olmalı. 3. Rehber öğretmenler sisteme hiç giremiyor. Öneri 3. Bazen yoğunluktan kaynaklı ağırlık var ve öğrenci kullanmak istemiyor. 4. Öğrencilere gönderdiğimiz ödevler telefonlarına da bildirim olarak gelirse daha iyi olur.

Gerçekten harika bir uygulama, tamam bazı eksikleri var uygulamadan atma gibi ama içerik olarak harika program. Emeğinize sağlık.

Ogretmenler.Com 

Son DüzenlenmeCumartesi, 29 Şubat 2020 01:05
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar