Menu

 

Öğrenciyim EBA Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Öğrenciyim EBA Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

16-30 Mart koronavirüs tatilinde öğrenciler tarafında muhtemelen "eba şifremi unuttum","eba şifresi nasıl yenilenir","öğrenciyim eba şifresini unuttum" vb aramaları artacağını düşünerek biz de bu yazımızda "öğrenci eba şifresi" ile ilgili önemli aramalara cevap olacak yazıyı ele aldık.

Virüs tatilinde uzaktan eğitimde EBA'nın milyonlarca öğrenci tarafından kullanılacağı ortada.Bu nedenle tüm öğrencilerin EBA'ya giriş yapmaları gerekiyor.EBA bir çok okulda öğrenciler tarafından aktif olarak pek kullanılmadığı için EBA şifrelerinin utunulmuş olabileceğini düşünüyoruz.

Bu nedenle bu yazımızda öğrenciler şifrelerini unutursa, şifrelerini nasıl yenileyecekler,yada yeni bir şifre nasıl alabilirler onu anlatmaya çalışacağız.

İster ilkokul,ister ortaokul isterseniz lise öğrencisi olun eba şifresini unuttuysanız dert etmeyin.Aşağıdaki maddeleri izlediğinizde sizi eba şifresi derdinden kurtarmış olacağız!

Öğrenciyim EBA Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

1) "EBA Giriş" ekranında Öğrenci → EBA yolunu izle.2)
Açılan ekranda yer alan “Şifremi Unuttum” linkine tıkla.


3) TC Kimlik Numaranı gir.
Bir doğrulama yöntemi seç.
e-Postayı seçtiysen:
Sisteme kayıtlı e-posta adresini gir ve “Gönder” butonuna bas.e-Postana gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas.Yeni şifreni belirle ve “Kaydet” butonuna tıkla.
Cep telefonunu seçtiysen:
Sisteme kayıtlı cep telefonu numarasını gir ve “Gönder” butonuna bas.Cep telefonuna gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas.Yeni şifreni belirle ve “Kaydet” butonuna tıkla.

Eğer kayıtlı ne e-posta ne de cep telefonu yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek yada "Eba Hesabı Oluştur" a tıklayarak şu yazıdaki "Öğrenciler EBA Şifresini Nereden ve Nasıl Alacaklar?" yolu izleyiniz.

 

Ogretmenler.Com

Son DüzenlenmeCuma, 13 Mart 2020 18:19
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar