Menu

 

MEB Bakanı Ziya Selçuk İstifa Etmemeli!

MEB Bakanı Ziya Selçuk İstifa Etmemeli!

EBA TV'deki görüntüler nedeniyle MEB Bakanı Ziya SELÇUK İstifa edecek mi?

Twitter'da ülke gündeminde ilk sırada yer alan #ZiyaSelçukİstifa konusu akıllara bu soruyu getirdi:"Ziya SELÇUK gereğini yapıp,istifa eder mi?" , Herkes fikrini söyleyebilir.Biz de fikrimizi söylüyoruz:"Sayın MEB Bakanı Ziya Selçuk istifa etmemeli!" 

 

Sosyal mecrada sayın bakanın istifa etmesini isteyenler kadar buna karşı çıkanlarda vardı.Konuyu ilgili hashtag üzeriden takip edebilirsiniz.

Bu sorunun cevabı için herkes, MEB Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamalarını merak etmeye başladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA TV'de, Adnan Menderes'in idam sahnesinin çocuklara izletilmesi görüntülerini kendisinin de onaylamadığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Bakan Ziya Selçuk, şunları söyledi:

"Bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ben ve ekibim büyük bir gayretle çalıştık.Dersleri merkez alarak yüzlerce çekimin tamamını kontrol ettik.Bu yoğun süreçte, üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum.Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz. Hepimiz için yeni ve zorlu bir süreç.

Bu konuda sizlerin de anlayışınızı rica ederim.Gözden kaçırdığım birkaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam.
Saygılarımla;
Ziya Selçuk
Milli Eğitim Bakanı"

MEB BAKANIMIZI DESTEKLİYORUZ!

MEB Bakanı Sayın ZİYA SELÇUK istifa etmemeli!.... ÇÜNKÜ:

OGRETMENLER.COM olarak bir haftadır gözlemimiz şudur:Sayın MEB Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK,ülkece çok zor bir süreçten geçtiğimiz bir ortamda,galiba en az sağlık bakanı kadar yoğun bir çalışma yaptı.Kaldı ki,Türkiye'de uzaktan eğitim ilk kez uygulanıyor.Bu süreçte MEB Bakanı Ziya Selçuk gecesini gündüzüne katarak bir taraftan EBA için öbür taraftan canlı yayın yapılan EBA TV için çok yoğun bir çalışma yaptı.Bu söylediklerimizin doğruluğunu,1 haftalık medya taraması yaparak görebilirsiniz.

Sayın bakanı bu kadar zor duruma düşüren ilgililer için de umarız gereken en kısa sürede,gerektiği şekilde yapılır.Çünkü ülkemiz için gerçekten elinden gelen yapan,branşı gereği,iletişimi hem öğretmenlerle hem de toplumla güçlü bir bakanın MEB'de olması memleket için büyük bir şans...

Bu yazıya kızanlar, lütfen araştırın dünyada 14 milyon öğrenciye aynı anda uzaktan eğitim yapabilen kaç ülke var? Ve ilk kez yapmak kolay değil o kadar...

Bu arada sayın bakanımızın açıklamaları ve yaşanan bu üzücü hadise bize şunu da öğretti:"Tedbir itimada mani değildir." Güven ama kontrolü elden bırakma!...

MEB, Menderes'in idam görüntülerine inceleme başlattı (24 Mart 2020)

Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitimin ilk gününde eski Başbakan Adnan Menderes'in idamını konu alan animasyonun ortaokul öğrencilerine izletilmesi ile ilgili inceleme başlattı.

Uzaktan eğitimin ilk gününde EBA TV üzerinden ortaokul öğrencilerine, Adnan Menderes'in idam sehpasına götürülmesi ve idamına ilişkin görüntülerinden oluşan animasyon izletildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ekibiyle büyük bir gayret göstererek çalıştıklarını, söz konusu etkinlik görüntülerini güvendiği için denetleme ihtiyacı duymadığı ekibin hazırladığını belirtti. Selçuk, "Etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz" dedi.

Bakan Selçuk, yaptığı bu açıklamanın yanı sıra, animasyonun hazırlanmasında ve yayınlanmasında sorumluluğu olan görevliler hakkında soruşturma başlatılması talimatını verdi. Bunun üzerine söz konusu içeriklerin hazırlatılmasında sorumluluğu bulunanlarla ilgili soruşturma başlatıldı. Ayrıca, uzaktan eğitim ders içeriklerinin kontrol sürecinde bundan sonra daha hassas inceleme yapılması yönünde tedbirler alındığı bildirildi.(Memurlar.net)

Ogretmenler.Com 

 

Son DüzenlenmeSalı, 24 Mart 2020 14:11
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar