Menu

 

Okullar 30 Nisan'a Kadar Tatil Edildi

Okullar 30 Nisan'a Kadar Tatil Edildi

30 Nisan'a kadar tüm MEB’e bağlı resmi ve özel tüm eğitim ve öğretim kurumlarında uzaktan eğitime devam edilecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitime 30 Nisan 2020 tarihinde kadar devam edileceğini söyledi.Ayrıca Bakanın konuyla ilgili açıklamaları MEB'in twitter hesabından da paylaşıldı.

Okullarda Virüs Tatili Hangi Tarihe Kadar Uzatıldı? sorusunun cevabı bu akşam bilim kurulunun toplantısından sonra MEB Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklandı.

EĞİTİME 30 NİSAN'A KADAR UZAKTAN EĞİTİM YAPILACAK

Okullara verilen aranın uzatıldığını açıklayan MEB Bakanı Ziya Selçuk, ''Televizyon yoluyla bir uzaktan eğitime başladık. Uzaktan eğitim kısmı dışında da telafi çalışmaları başlayacak. Telafinin ne zaman nasıl olacağı da Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda olacak. Eğitimde elbette kayıplar olacak.Biz her türlü senaryoya da hazırız. Önümüzdeki ara sürecini 30 Nisan tarihine kadar uzattık." dedi.

Ziya Selçuk sözlerini şöyle sürdürdü:

Çocukların ruhsal sağlığı da çok önemli, bizim televizyon yoluyla ulaşmaya çalıştığımız içeriklerde çalışmalarımız artacak. Bugünkü çalışmalardan dolayı bütün heyetlere teşekkür ederim. Gereken her türlü tedbirin alınacağını ifade etmek isterim.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER KONUSU

MEB Bakanı Ziya Selçuk ücretli öğretmenlerle ilgili şunları söyledi:

"Ücretli öğretmenler konusundaki mevcut mevzuat derse giren öğretmenlerimizin ücretini alması konusunda çok açık, bizim telafi eğitim olarak planladığımız bütün eğitim çalışmalarında derslerimizi ücretli öğretmenlerimizin girmesi söz konusu olacak. Mevzuat ve teknik çalışmalar devam ediyor."

LGS-YKS SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

MEB Bakanı Ziya Selçuk sınavlarla ilgili şunları söyledi:

"LGS'nin nasıl yapılacağı konusunda 3 farklı senaryomuz var. İşler tümüyle bilimsel olarak yürüyor. Erteleme tümüyle Bilim Kurulundan çıkacak kararlara bağlı. 8 ve 12. sınıflara yönelik özel çalışmalarımız artarak devam edecek.

 

 

Son DüzenlenmeÇarşamba, 25 Mart 2020 19:34
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar