Menu

 

EBA'da Canlı Ders Nasıl Yapılır?

EBA'da Canlı Ders Nasıl Yapılır?

Öğretmenler, aşağıdaki videoyu izlediklerinde, EBA'daki yada bilgisayarındaki içerikleri akıllı tahtada sunar gibi sunacaklarını düşünüyoruz.Bir çoğunun kafasındaki en önemli soru olan "EBA'da canlı ders nasıl yapılır?" sorusu da cevabını böylece bulmuş olacak.

Canlı derslerin başladığı bu günlerde öğretmenlerin, cevabını en çok merak ettiği sorulardan bazıları; "EBA'da canlı ders nasıl yapılır?" "Uzaktan eğitimde canlı ders nasıl yapılır?","Canlı ders-sınıf uygulaması nasıl yapılır?,"Bilgisayardan canlı ders nasıl yapılır?","Etkili canlı ders nasıl yapılmalı?","Öğretmenler canlı dersi nasıl yapabilirler?","Canlı derste pdf nasıl kullanılır?" vb..

Uzaktan eğitim ülkemizin gündemine koronavirüs belası nedeniyle ilk kez girdi.Bu nedenle uzaktan eğitimin temelini oluşturan canlı derste ülkenin en önemli konularından biri haline geldi.MEB,uzaktan eğitim-öğretimin en önemli bileşeni olan canlı ders için öğretmenlere uzaktan esnek çalışma modeli ile görev verdi.

Tabi öğretmenlerin bir çoğu canlı ders kavramını daha önce hiç uygulamadıkları için ister istemez bir takım zorluklar yaşanıyor.

Bu noktada öğretmenler kendi gayretleri ile bir şeyler yapmaya çalışıyorlar.Artık çağımızda eğitim-öğretim de çok önemli bir yeri olan, videolarla eksikleri gidermeye çalışıyorlar.

Öğretmenlerimiz youtube'da canlı dersle ilgili istedikleri kadar içerik bulabilirler.Ne,nasıl yapılacak? vb vir çok sorunun cevabını orada yayınlanan videolardan bulabilirler.Biz de burada youtube da yer alan videolardan birini burada paylaşmak istiyoruz.

EBA'da Canlı Ders,Canlı Sınıf Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ogretmenler.Com  

Son DüzenlenmeSalı, 05 Mayıs 2020 14:07
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar