Menu

 

2020 Mayıs Ayı LGS Matematik Örnek Soruların Çözümleri(1.ve 2.)

2020 Mayıs Ayı LGS Matematik Örnek Soruların Çözümleri(1.ve 2.)

2020 Mayıs Ayı LGS 8.Sınıf Matematik Örnek Soruların Çözümleri Videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

MEB, 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak LGS sınavına hazırlık amacıyla 8.sınıflar için örnek sorular yayınlamaya devam ediyor.Nisan ayında hem sayısal hem de sözel olmak üzere iki farklı örnek soru kitapçığı yayınlamıştı.Mayıs ayı için de örnek soru kitapçıkları yayınlandı.Henüz belli değil ama mayıs ayında 2.örnek soru kitapçıkları yayınlanabilir.

2020 LGS MATEMATİK KONULARI

1) Çarpanlar ve Katlar (EBOB,EKOK)
2) Üslü İfadeler (Ondalık gösterim,çok büyük çok küçük sayılar..)
3) Kareköklü İfadeler
4) Veri Analizi
5) Basit Olayların Olma Olasılığı
6) Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler

Soruların bir birinden kaliteli gerçekten.Hele de 4.soru var ki harika! 4.Soru köklü sayılarla ilgili olup bu soruyu bir öğrencinin yapabilmesi için hem köklü sayılar konusunu çok iyi bilmeli, hem de hızlı okuyarak bilgileri analize edip işleme dökebilmeli.

MEB'in LGS için yayınlamış olduğu örnek soruların çözümlerine hem yazılı hem görsel olarak ulaşmak mümkün.Ancak soruların çözümlerinin anlaşılması için videolu çözümler daha da önemli.

Biz de bu nedenle bu sayfada 2020 Mayıs ayı LGS Matematik örnek 10 adet sorunun çözümünün olduğu videoyu yayınlıyoruz.Video 51 dk.Biraz uzun gibi ama her sorunun ayrıntılı çözümleri yapılmış.Sabırla dinlemeye değeceğini düşünüyoruz.

2020 Mayıs Ayı LGS 8.Sınıf Matematik 2.Örnek Soruların Çözümleri 

2020 Mayıs Ayı LGS 8.Sınıf Matematik 1.Örnek Soruların Çözümleri (1.ÖRNEKLER)

2020 Mayıs ayında yayınlanan sayısal örnek soru kitapçığında aşağıdaki konulardan toplam 10 adet örnek matematik sorusu yayınlandı.

10 adet örnek matematik sorusunun LGS matematik konularına dağılımları: Çarpanlar ve Katlar (2), Üslü İfadeler(1), Kareköklü İfadeler(3),Veri Analizi(1),Basit Olayların Olma Olasılığı(1), Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler(2)

Bildiğiniz gibi LGS sınavında 20 adet soru sorulacak.2.dönem konuları olmadığı için bu konuların her birinden çıkacak soru sayılarını tahmin edebilirsiniz.

Ogretmenler.Com 

Son DüzenlenmeCumartesi, 23 Mayıs 2020 23:02
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar