Menu

 

Çevrimiçi Kazanım Değerlendirme Tarihleri

Çevrimiçi Kazanım Değerlendirme Tarihleri

MEB, uzaktan eğitimi değerlendirmek amacıyla "Çevrimiçi Kazanım Değerlendirme Uygulaması" yapacak.

Ortaokul ve lise Öğrencileri uygulamaya https://arastirma.meb.gov.tr adresinden e-okul bilgileriyle 08.00-23.59 saatleri arasında bilgisayar, tablet ve cep telefonlarından katılabilecek. 

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ülkemiz genelinde uygulanacak olan "Çevrimiçi Kazanım Değerlendirme Uygulaması"na resmi okullarda öğrenim gören 5-6-7-9-10 ve 11. sınıf öğrencileri katılacak.

1-7 Temmuz Arasında Uygulanacak

Uygulama resmi ortaokul ile imam hatip ortaokullarının 5, 6, 7 ve liselerin 9, 10 ve 11'inci sınıflarında öğrenim gören öğrencilere yönelik olacak. Öğrencilere, sınıf seviyelerine uygun olarak hazırlanan, bilgisayar, tablet ve cep telefonundan katılabilecekleri çevrimiçi test uygulanacak.

Testi, 5'inci sınıflar 1 Temmuz, 9'uncu sınıflar 2 Temmuz, 6'ncı sınıflar 3 Temmuz, 11'inci sınıflar 4 Temmuz, 7'nci sınıflar 6 Temmuz, 10'uncu sınıflar 7 Temmuz'da saat 08.00-23.59 arasında "araştırma.meb.gov.tr" adresi üzerinden yapabilecek.

Ortaokul Çevrimiçi Kazanım Değerlendirme Tarihleri

Kazanım değerlendirme ortaokul tarihleri

Lise Çevrimiçi Kazanım Değerlendirme Tarihleri

Kazanım değerlendirme lise tarihleri

Uygulama süresi tüm sınıf seviyelerindeki tüm testler için 40 dakika olacak. Her testte 20 soru bulunacak.

Uygulama sonunda doğru, yanlış ve boş bırakılan soruların sayıları görülebilecek, ancak bu sonuç herhangi bir yerde not veya puan olarak kullanılmayacak.

Her öğrenci, sistemin kendisine rastgele atadığı dersten katılacak

Ortaokul öğrencilerine Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, din kültürü ve ahlak bilgisi ve İngilizce, lise öğrencilerine ise Türk dili ve edebiyatı, matematik, tarih, coğrafya, fizik, kimya, biyoloji ve İngilizce testleri uygulanacak. Her öğrenci, sistemin kendisine rastgele atadığı sadece bir dersten uygulamaya katılacak.

 

 

Son DüzenlenmeSalı, 30 Haziran 2020 15:54
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar